Czynniki psychiczne

Psychosomatyka

Mózg jest najbardziej skomplikowanym i niezrozumiałym narządem ludzkiego ciała. Od wielu lat stanowi zagadkę dla naukowców zajmujących się procesami w nim zachodzącymi. Nie od dziś szukany jest związek pomiędzy czynnikami powodującymi stres czy odpowiadającymi za kształtowanie osobowości a ciałem. Taka zależność ma swoją nazwę - to psychosomatyka.

monstrancja

monstrancja

Aby w pełni przeżywać spotkanie z Bogiem, niezbędna jest odpowiednia oprawa. Monstrancja to jeden z ważniejszych elementów uroczystości w liturgii Kościoła Katolickiego. W naszym sklepie z wyposażeniem kościołów znajdą Państwo ich różne typy i rozmiary. Oferujemy modele złocone, modele mosiężne pozłacane i posrebrzane. Oprócz bogato zdobionych i okazałych wersji Maryjnych czy symbolizujących medaliony, sprzedajmy także produkty w małych rozmiarach do przechowywania hostii.

Dewocjonalia katolickie

Medaliki srebrne

Dewocjonalia katolickie to przedmioty służące do wyrażania czci wobec świętych oraz do wzmacniania wiary. Wśród nich znajdują się krzyże, różańce, medaliki srebrne oraz obrazy. Medaliki srebrne są bardzo popularnymi dewocjonaliami, ponieważ symbolizują szczególne znaczenie, jakie mają dla wierzących postaci świętych. Najczęściej wykonywane są z drogocennych kruszców i zdobione pięknymi ornamentami. Są one często noszone przez Katolików jako symbol ich wiary oraz ochrony ze strony świętych patronów. Dewocjonalia katolickie pomagają w utrwaleniu duchowego rozwoju i zdobyciu łaski Bożej.